Skip to main content

Potomkowie osób deportowanych - praca magisterska

Jestem studentką psychologii klinicznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS na wydziale w Sopocie. W swojej pracy magisterskiej badam postrzeganie miejsc, w których mieszkamy i z których pochodzimy. Ankieta potrzebna do badania skierowana jest do potomków osób deportowanych z drugiego pokolenia.

Link do ankiety: https://www.ankietka.pl/ankieta/234576/postrzegania-miejsc-w-ktorych-mieszkamy-i-z-ktorych-pochodzimy.html

Pomysł na badanie zrodził się po powrocie z wolontariatu na dalekim Wschodzie. Wraz z grupą 14 osób brałam udział w projekcie Dobro -> podaj dalej! Syberia 2015. Naszym zadaniem było przygotować się do miesięcznego wyjazdu na Syberię, gdzie: prowadziliśmy obóz językowy dla dzieci i młodzieży z okolic Tomska, pomagaliśmy podczas obozu dla osób niepełnosprawnych w Ałtaju, prowadziliśmy prace porządkowe w ośrodku sióstr Misjonarek Miłości dla osób, które wyszły z nałogów. Była to dla nas również okazja do przyjrzenia się z bliska historii naszego Narodu na zesłaniu. W Tomsku odwiedziliśmy Muzeum Historii Politycznych Represji oraz odwiedziliśmy takie miejsca jak Białystok, gdzie mogliśmy spotkać potomków osób deportowanych i zobaczyć tablice upamiętniające te wydarzenia.

Rok wcześniej brałam udział w podobnym wolontariacie w Kazachstanie (Dobro -> Podaj Dalej! Kazachstan 2014), podczas którego naszym obowiązkiem była przede wszystkim pomoc przy parafiach w Kellerowce, Jasnej Polanie i Czkałowie.

Zapraszam i zachęcam do wypełnienia ankiety oraz do polubienia naszego funpage'a o nazwie DOBRO -> Podaj Dalej!, gdzie znajdą Państwo wszystkie zdjęcia i wydarzenia związane z naszym projektem. Nasza grupa, od chwili powrotu do kraju, wszędzie, gdzie tylko może (nawet za granicą) opowiada o tym, co doświadczyła na Syberii czy w Kazachstanie.

Bardzo dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Elmanowska

Facebook Comments Box