Skip to main content

Krystyna Bobotek, Moja najdłuższa podróż

Krystyna Bobotek, Moja najdłuższa podróż

Przed dom wychodzi żołnierz z karabinem. To oni stali przed domem państwa Wojterkowskich, a ja ich potwornie się bałam. Babunia wychodzi na schody. W jej oczach widzę strach i coś, czego nie mogę określić. Nie pamiętam, czy coś do mnie mówiła, ale wiedziałam, że muszę od nich uciec. Nie zatrzymuję się, biegnę prosto przed siebie naszą ulicą. Słyszę kroki za sobą, są coraz szybsze, ktoś woła, żebym się zatrzymała. Uciekam… Strach, coraz większy strach. Potykam się i słyszę w tym momencie świst nad głową, potem przeraźliwy krzyk babuni.

Liczba stron: 54
Oprawa: Miękka
Format: 15x21cm
ISBN: 978-83-929322-0-8
Wydawnictwo: ARTLIBRIS, Warszawa 2009

 

Krystyna Bobotek od początku II Wojny Światowej przebywała ze swoim młodszym bratem w Ciechanowcu, we wschodniej części Polski. W lecie 1941 roku miała niecałe sześć lat. 19 czerwca, na parę dni przed ofensywą wojsk niemieckich na ZSRR, w jej życiu nastąpił dramatyczny zwrot. Wraz z tysiącami innych Polaków została wywieziona w głąb Rosji. Tylko z babcią i niespełna pięcioletnim bratem.

„Moja najdłuższa podróż" to wspomnienia autorki z czasów dzieciństwa, którego dużą część spędziła wbrew własnej woli w Związku Radzieckim. To niedługie opowiadanie jest osobistą relacją dla najbliższej rodziny, przeniesioną ostatecznie na papier w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Książkę można kupić w niektórych księgarniach, również internetowych, lub zamawiając w wydawnictwie ARTLIBRIS pisząc na adres biuro@artlibris.pl lub dzwoniąc pod numer 603 773 573.

Facebook Comments Box